Історична довідка Коричинці

Село Коричинці

Вперше Коричинці згадуються у грамоті Ягайла 1431 року. У 1469 році вони були закладені під заставу королем Казиміром польському поміщику Яну Одровонжу, тому одержали назву «Одровонджових», з якою з’являються іноді в окремих документах і в XVI ст.

У минулому місцевість ця була заліснена. Розробляти землю під посіви і будівництво було справою важкою. Тому часто власники селян змушували до цієї роботи селян, яких хотіли покарати - чинити кару. Звідси й дістало назву це поселення - Коричинці.

У XVI ст. село зазнало нападів татар. В 1570 році кочівники розорили його повністю.

1648 року з Меджибожа на м. Бар зі своїм військом через село проходив легендарний Максим Кривоніс.

На початку XIX ст. у с. Коричинцях неодноразово побував народний месник Устим Кармалюк.