ДПС інформує

Як платнику податків провести звірку розрахунків з бюджетами та цільовими фондами

Електронний кабінет (ЕК) містить у собі багато сервісів. Один з них дає платникам податків можливість не тільки провести звірку розрахунків з державним та місцевими бюджетами (у режимі реального часу), а й одержати документ, що підтверджує стан розрахунків з бюджетом. Таке право прописане в п. 421.2 ПКУ.

10:54:26 09.04.2021

Громадяни, що надають послуги у вигляді обробітку землі іншим особам мають декларувати доходи

Деражнянська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що громадяни, які мають у власному користуванні техніку та надають послуги у вигляді обробітку землі іншим особам, та не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи та включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу.

10:53:38 09.04.2021

Порядок оподаткування доходу від продажу (обміну) транспортних засобів зазнав змін

Деражнянська ДПІ наголошує, що під час декларування доходів отриманих протягом 2020 року слід врахувати зміни, внесені Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». Зокрема, до ст. 173 Податкового кодексу України, яка регламентує порядок оподаткування операцій з продажу або обміну рухомого.

22:41:55 29.03.2021

Потрібна довідка про стан розрахунків з бюджетом? Заходь в електронний кабінет і надішли запит онлайн

Деражнянська ДПІ інформує, що платник податків має право надіслати запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС через меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету.

22:38:42 29.03.2021

Як скасувати програмні РРО?

Використання програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО)  мають переваги перед класичними, а саме:

22:37:42 29.03.2021

Як декларувати доходи з продажу нерухомого майна?

Деражнянська ДПІ повідомляє, що згідно із п. 172.1. ст. 172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи об’єкт незавершеного будівництва таких об’єктів, земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

22:33:39 29.03.2021

Як не потрапити у групу ризиків по РРО/ПРРО та працювати у комфортних умовах правового поля.

Одним із критеріїв відбору платників податків для проведення фактичних перевірок, які реалізовують підакцизну продукцію, є обсяг проведених операцій через РРО/ПРРО, зокрема, суб’єктів господарювання із середньомісячними виторгами, проведеними через реєстратори розрахункових операцій менше, ніж 7 тисяч гривень, - інформують у Головному управлінні ДПС у Хмельницькій області.

20:13:50 13.03.2021

Фізичні особи - резиденти, які отримали іноземний дохід, мають подати податкову декларацію про майновий стан і доходи

В Україні триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2020 році. Це означає, що якщо ви отримували дохід, з якого не сплатили відповідні податки, або отримали спадщину від родичів не першого-другого ступенів спорідненості, то це привід звернутися до податкової та подати декларацію про майновий стан і доходи. І, звичайно, сплатити податки до 1 серпня поточного року.

22:39:47 04.03.2021

Програмне РРО - просто і дешево!

Суб’єкти господарювання, які підпадають під дію Закону України «Про застосування реєстраторів  розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування  та послуг» №265/95-ВР та Податкового кодексу України  та в яких виникає обов’язок  застосовувати реєстратор розрахункових операцій та/або програмний реєстратор розрахункових операцій,  можуть самостійно  вибрати  для здійснення розрахунків  за товари /послуги використання РРО або ПРРО, залежно від власних потреб.

22:37:05 04.03.2021

Для отримання відомостей про доходи не потрібно звертатись до органів ДПС

Для спрощення та зручності спілкування громадян з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, банками, іншими установами та організаціями ДПС запроваджено новий е-сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, засвідчених кваліфікованою електронною печаткою ДПС».

22:35:20 04.03.2021