ПФУ інформує

ЧИ МАЮ Я ПРАВО НА СУБСИДІЮ, ЯКЩО ЩОМІСЯЦЯ СПЛАЧУЮ ДОБРОВІЛЬНИЙ ПЕНСІЙНИЙ ВНЕСОК?

Житлова субсидія призначається, якщо особа сплатила (або сплатили за неї, в тому числі й добровільно) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом кварталу, що передує кварталу перед місяцем звернення за призначенням житлової субсидії або перед місяцем, у якому житлова субсидія призначається без звернення громадянина (пункт 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848). Тобто, якщо протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, ви сплачували добровільний внесок у сумі, не меншій ніж мінімальний страховий внесок (у 2023 році – 1 474 грн), ви маєте право на призначення житлової субсидії.  Довідково Мінімальний страховий внесок – 1 562 грн на місяць з 1 січня 2024 року; 1 760 грн на місяць з 1 квітня 2024 року (сума єдиного внеску визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід)).

21:53:07 06.03.2024

ЗА ЯКИЙ ПЕРІОД ВРАХОВУЮТЬСЯ ДОХОДИ, ЯКЩО В ЛЮТОМУ ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ОФОРМЛЕННЯМ СУБСИДІЇ НА ТВЕРДЕ ПАЛИВО?

Відповідно до пункту 35 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”, житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається, виходячи з розміру доходу осіб за попередній календарний рік.

21:44:01 06.03.2024

ЧИ ЗАРАХОВУЄТЬСЯ ДО СЕРЕДНЬОМІСЯЧНОГО СУКУПНОГО ДОХОДУ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ ВИПЛАТА ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ?

Разова грошова виплата до Дня незалежності України не включається до середньомісячного сукупного доходу домогосподарства ветерана війни під час призначення та розрахунку розміру житлової субсидії (пункт 7 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для всіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632).

21:43:33 06.03.2024

ЧИ ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ НАДБАВКА ДО ПЕНСІЇ НЕПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ, ЯКІ ОТРИМУЮТЬ ПЕНСІЮ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ І МАЮТЬ ДІТЕЙ ДО 18 РОКІВ?

Так, непрацюючим пенсіонерам, які мають на утриманні дітей віком до 18 років, встановлюється надбавка до пенсії, яка призначена відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” або Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 16.07.2008 № 654 “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян”.

21:42:28 06.03.2024

ПІЛЬГОВИКАМ, ЯКИМ ПІЛЬГИ НАДАЮТЬСЯ ЗАЛЕЖНО ВІД ДОХОДІВ, ПРАВО НА ВИПЛАТИ В 2024 РОЦІ БУДЕ ВИЗНАЧЕНО АВТОМАТИЧНО

У пільговиків, які протягом минулого року одержували пільгу з урахуванням доходу, право на виплату закінчилось 31 грудня 2023 року (Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389).

21:41:09 06.03.2024

ЯКИЙ РОЗМІР СЕРЕДНЬОМІСЯЧНОГО СУКУПНОГО ДОХОДУ СІМ’Ї ВРАХОВУЄТЬСЯ ПРИ НАДАННІ ПІЛЬГ НА ОПЛАТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ?

Перелік пільг з оплати житлово-комунальних послуг, що надаються з урахуванням доходів, а також осіб, які мають право на такі пільги, визначено Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 №389).

21:30:41 06.03.2024

ЧИ ЗАРАХОВУЄТЬСЯ ДО СТАЖУ ПЕРІОД ДОГЛЯДУ ЗА ОСОБОЮ З ІНВАЛІДНІСТЮ

1 ГРУПИ? Законом України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено зарахування за певних умов до страхового стажу періодів догляду, зокрема за особою з інвалідністю I групи.

21:29:49 06.03.2024

ЧИ МАЄ ПРАВО НА ЖИТЛОВУ СУБСИДІЮ СІМ’Я, ЯКА ПРОЖИВАЄ В БУДИНКУ, ЩО НЕ Є ЇХ ВЛАСНІСТЮ, ТА СПЛАЧУЄ ВСІ РАХУНКИ?

Житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які не зареєстровані (не задекларовані) в житловому приміщенні, але фактично проживають у ньому на підставі договору наймання. Без укладеного договору наймання (оренди) житла субсидія може бути призначена у разі, коли люди, які проживають в житловому приміщенні, що не є їх власністю, є внутрішньо переміщеними особами (пункт 22 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848).

21:29:44 06.03.2024