Електронні послуги у будівництві – якісно новий рівень взаємодії громадян та бізнесу з органами держархбудконтролю

Дата: 02.10.2018 10:17

Державною архітектурно-будівельною інспекцією України спільно з Державним агентством з питань електронного урядування запущено низку електронних сервісів надання адміністративних послуг у сфері містобудівної діяльності. На сьогодні цілодобово, в режимі «онлайн» громадянам та бізнесу доступні 14 е-послуг у будівництві.

Серед останніх новацій – перша в Україні повністю автоматизована електронна послуга – подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт, що здійснюються на підставі будівельного паспорта.

Її унікальність у повному виключенні з процесу посадових осіб. Маючи доступ до Інтернету, користувач може, не виходячи з дому, за декілька хвилин оформити право на будівництво та не витрачати час на очікування розгляду звернення працівниками відповідного органу. Програма автоматично обробляє дані та надсилає відповідь про реєстрацію повідомлення, чим усуває будь-які корупційні ризики та людський фактор.