Фінсько-український трастовий фонд: Енергоефективність, відновлювана енергетика та альтернативні джерела енергії

Дата: 11.10.2018 17:05

В рамках реалізації положень Меморандуму про взаєморозуміння у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та МЗС Фінляндської Республіки в Україні створено Фінсько-український трастовий фонд (далі – Фонд).
Ціль Фонду – сприяти співпраці між Фінляндією та Україною, визначити можливості надання консультаційних послуг та інвестицій для проектів у сферах енергоефективності, відновлюваних джерел енергії, виробництва енергії з відходів та створення інтелектуальних енергетичних систем.
Фонд фінансується МЗС Фінляндської Республіки. Управління здійснюється Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО. Координатором роботи Фонду в Україні є Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.
Діяльність Фонду зосереджена на наступних сегментах:

• відновлювана енергія та виробництво енергії з відходів;
  • виробництво електроенергії та тепла;
  • мережі централізованого теплопостачання (енергоефективність у будівлях, промисловості);
  • ІТ-рішення та розподільчі мережі;
  • розробка якісних техніко-економічних обґрунтувань для проектів з відновлювальної енергетики.

Основні умови фінансування:

• потрібний власний внесок власників проекту, проте консалтинг та програмне забезпечення, може бути підтримано із покриттям до 100% вартості;
  • закупівлі мають бути прив’язані до фінської частки – кожен проект повинен мати інтерес у Фінляндії у формі консалтингу, поставок або інвестицій. Рівень фінської частки – щонайменше 30% від загальної вартості проекту;
  • можливість поєднати гранти з іншими фінансовими інструментами НЕФКО – позики в Investment Fund loans, Facilities for Cleaner Production, Energy Saving Credits;
  • грантова підтримка може бути поширена на демонстраційні проекти за умови їх трансформаційного, інноваційного спрямування та впровадження нових технологій на місцевому ринку.

Подати заявку на отримання грантового фінансування мають змогу як органи місцевого самоврядування так і бізнес.
Детальну інформацію щодо роботи Фонду та порядок конкурсного відбору проектів можна отримати за посиланням http://saee.gov.ua/uk/content/finland-ukraine-trust-fund.
Контактні особи для додаткових питань:

• Андрій Левконюк, керівник групи з реалізації завдань Фонду з фінської сторони (тел. +380 97 6405390, e-mail: andrew.levkonyuk@fcg.fi).
  • Богдан Радченко, член групи з реалізації завдань Фонду з української сторони (тел. 044 59-05-415, e-mail: radchenkobohdan1@gmail.com)