До уваги пасічників!

Дата: 31.10.2018 13:42

Членами Всеукраїнського громадського об’єднання «Спілка пасічників України»  розроблено методичні рекомендації, щодо порядку реєстрації пасіки, видачі ветеринарно – санітарного паспорту та зразків документів, які рекомендовано використовувати пасічнику у своїй діяльності.

Методичні рекомендації розроблені з метою упередження фактів отруєння бджіл шляхом налагодження комунікативної роботи пасіка та аграрія .

До вашої уваги пропонуються покрокові дії:

• в обов’язковому порядку проводиться реєстрація пасіки за місцем проживання фізичної особи у сільських, селищних радах, ОТГ один раз в рік заснування пасіки;
  • обстеження пасіки фахівцями ветеринарної медицини Держпродспоживслужби району;
  • отримання ветеринарно – санітарного паспорту пасіки;
  • розміщення пасіки на земельних ділянках фізичних осіб які їм належать, або на земельних ділянках інших власників здійснюється за їх згодою;
  • інформування органів місцевого самоврядування та ветеринарної медицини про місце розташування (кочівлю) пасіки;
  • перевезення (кочівля) бджіл на медозбір та запилення здійснюється на підставі довідки або ветеринарного свідоцтва виданого управлінням Держпродспоживслужби району;
  • розташування пасіки на місцевості;
  • ініціювання пасічником перед органами  місцевого самоврядування про створення постійно дійочої комісії з питань бджільництва, в тому числі щодо встановлення факту отруєння бджіл.

Дані дії регулюються та визначаються Законами України  «Про бджільництво», «Про захист рослин», «Про ветеринарну медицину», «Про племінну справу у тваринництві», «Про тваринний світ», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та іншими нормативно – правовими актами.