Увага! Задуха риби: причини, ознаки, методи боротьби
|
На суші кількість кисню досить велика й майже завжди незмінна. Один літр повітря містить його близько 210см3. У такому ж об’ємі води кисню не більше 10 см3, тобто у 20 разів менше, ніж у повітрі. Отже, риби повинні весь час шукати місця, багаті на кисень.
Сильні та стійкі морози цієї зими створили вкрай несприятливі умови для зимівлі риби. Товщина криги на більшості з водойм продовжує збільшуватись. Запаси кисню, зосереджені під крижаним покровом, витрачаються на процеси гниття решток рослин і тварин, які нагромадилися на дні водойм за весняно-літній період. Ця ситуація веде до зменшення кількості кисню у воді і загрожує виникненням заморних явищ.
Основним методом боротьби з задухою є аерація (насичення) води киснем повітря.
Для цього необхідно рубати ополонки на водоймах та вставляти у них снопи з очерету, соломи, механічними засобами переміщувати воду в ополонках, збагачуючи її киснем, перекачувати воду через повітря з однієї ополонки в іншу насосами та помпами. Також необхідно зчистити сніг з льоду на більшій по можливості площі водойм. Якщо є можливість, на водоймі необхідно створити приток і виток води. При цьому вода в процесі свого руху збагачується киснем.
В зв’язку з цим Управління Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області закликає рибалок, громадськість, всіх, кому не байдужа доля мешканців наших водойм, приєднуватися до порятунку риби від задухи.
При виявленні вище вказаних явищ просимо інформувати на телефонну «гарячу лінію» за номерами: (0382)97-20-88 та (067) 384-98-10, а також листом на адресу: 29021 м. Хмельницький вул. Кам’янецька 257/1.