Ти наше диво калинове, кохана українська мова!

Дата: 25.02.2019 10:10

Ти постаєш в новій обнові,

Як пісня, линеш, наше слово,

Ти наше диво калинове,

Кохана материнська мово!

Дмитро Білоус

Таким епіграфом було розпочато літературну годину з учнями 4 класу Коричинецького НВК І-ІІ ступенів присвячену нашій рідній українській мові.

Мова – це серце і душа народу, це великий дар природи, це велике досягнення людства. Мова одне із чудес за допомогою якого люди передають найтонші відтінки думок і почуттів. Вона віддзеркалює душу народу, свою історію. Наша рідна мова – цілюще джерело з якого черпають живодійну силу наші пісні, думи, легенди, літературні надбання.

На заході учні декламували вірші українських письменників: Дмитра Білоуса, Павла Тичини, Дмитра Павличка, Олександра Олеся…З дітьми проведено конкурси : «Словник», «Добери риму», «Скоромовка» …також гру «Збери прислів’я». З великим задоволенням діти розказували приказки, прислів’я, афоризми.

На закінчення заходу проведено огляд літератури «У світі мови чарівної» і сказано такі слова «Вивчайте, шануйте рідну мову, частіше звертайтесь до словників, вживайте більше ввічливих теплих слів ніколи не забувайтепро мову, котрою говорили наші діди та прадіди. А для цього потрібно багато читати. Недаремно у народі кажуть «Хто багато читає, той багато знає»».

Захід підготувала та провела бібліотекар Коричинецької сільської бібліотеки Любов Мартинюк.