Пам'ять людська не забуде вовік

Дата: 25.03.2019 15:39

24 березня на Вовковинецьку землю прийшла 75 весна визволення від нацистських окупантів.

Цій даті був присвячений  урочистий мітинг, проведений працівниками культури та місцевої влади. На мітингу виступили: голова селищної ради Загорулько Юрій Васильович,  голова ветеранської організації Максутов Олег Олександрович  та житель смт. Вовковинці Клопотівський Андрій Францович. Активну участь в заході прийняли учні Вовковинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів:  Ребюк Єлизавета, Стрельбіцька Анна, Аркава Анастасія, Абашина Олександра, Гуцуляк Анастасія, Шведовська Аліна, Бордульова Оля, Стреніцька Зоряна.

Загиблих воїнів-вовковинчан  вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу.

Вовковинецька  земля в повній мірі відчула жорстокість фашистської окупації: 369 вовковинецьких євреїв були розстріляні, також 24 активісти, понад 200 юнаків та дівчат були вивезені на примусові роботи до Німеччин. Була зруйнована школа, клуб та багато житлових будинків.

Звичайно, попіл історії притрушує сторінки буття, але нащадкам залишається пам'ять.

Доки світанками сонце встає,

А на калині зозуля кує,

Пам'ять людська не забуде вовік

Мук закатованих, попелу крик.....