Трудові права вагітних жінок: запитання та відповіді
Чи має право роботодавець звільнити вагітну жінку?
Звільнення вагітних жінок не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням.
Від яких робіт вагітна жінка має право відмовитись?
Вагітнихжінок і жінок, які мають дітей до трьох років забороняється залучати до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні, а також направляти їх у відрядження.
Чи має право вагітна жінка працювати неповний робочий день?
За проханням вагітної жінки, власник чи уповноважений ним орган зобов'язаний встановити для неї неповний робочий день чи неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках відбувається пропорційно відпрацьованому часу в залежності від виробітку.
Яка тривалість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами?
На підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів - 70) календарних днів після пологів, починаючи з дня пологів.
Чи має право вагітна жінка приєднати щорічну відпустку до відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами?
У разі надання жінкам відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати до неї щорічні основну і додаткову відпустки незалежно від тривалості її роботи на даному підприємстві, в установі, організації в поточному робочому році. Тобто, у “звичайну” щорічну відпустку Ви можете піти безпосередньо до або після відпустки по вагітності і пологах.
Чи зараховується в загальний стаж роботи відпустка в зв'язку з вагітністю та пологами
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю.