ОБЕРЕЖНО! ГРИП ПТИЦІ!

Дата: 14.01.2020 07:36

На прикордонних з Україною територіях Польщі зареєстровано спалахи високопатогенного грипу птиці.

Це особливо небезпечне захворювання, яке дуже швидко передається від хворої до здорової птиці та закінчується 100% загибеллю. До хвороби сприятливі усі види птиці та люди.

Клінічні ознаки характеризуються посинінням гребеня та сережок, загальним пригніченням, набряками, ураженням дихальних органів (хрипким диханням) та шлунково-кишкового тракту (діарея).

Збудником захворювання є вірус, який має унікальну здатність змінювати свою структуру.

Джерелом інфекції являються дикі та синантропні птахи (голуби, ворони, горобці, дикі качки), особливо водоплавні.

Лікування пташиного грипу не розроблено.

Застереження:якщо ви хочете вберегти свою птицю , необхідно обмежити її вигул та  контакт з дикими птахами.

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!

Якщо у вас захворіла чи загинула птиця, негайно повідомляйте спеціаліста ветеринарної медицини, який обслуговує дану територію.