Пам'яті юнаків – героїв, загиблих під Крутами

Дата: 29.01.2021 12:42

29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. У бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що 1918-го стали на захист незалежності своєї Вітчизни. Назва невеликої станції Крути, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом майже століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність.

Поїзди, проходячи повз цю маленьку станцію, стишують хід, а в день, коли сталася трагедія, тривожно сигналять…

Працівниками культури села Радівців проведено урок мужності «Пам'яті юнаків – героїв, загиблих під Крутами» для учнів 11 класу Радовецького НВК. Діти переглянули відеоматеріали «Недооцінений урок історії. Герої Крут.»

Вшанували хвилиною мовчання юних героїв.

Та разом почитали вірш Павла Тичини «На Аскольдовій могилі…»

Передчасно зів’ялий цвіт, юні романтики… Кров під Крутами не була пролита марно. З неї, наче з безсмертя, розцвітають пелюстки волі.