Гострі кишкові інфекції
Захворюваність гострими кишковими інфекціями реєструється протягом усього року, але частіше влітку і на початку осені. Це пояснюється тим, що в теплий період мікроорганізми активно розмножуються у воді і харчових продуктах, що зберігаються без холодильника; збільшується споживання свіжих овочів, фруктів і ягід, які часто забувають помити.
Не останнє місце у зростанні захворюваності кишковими інфекціями в теплу пору року належить і мухам. Вони перелітають з нечистот, що містять хвороботворні мікроорганізми, на їжу і забруднюють її. А також інфікування відбувається при користуванні загальними предметами в побуті, через брудні руки та при вживанні інфікованої води, в тому числі, під час купання.
При появі перших ознак гострих кишкових інфекцій необхідно відразу звернутися за медичною допомогою, самолікуванням займатися ні в якому разі не можна, це небезпечно для хворого. Тільки лікар може правильно призначити лікування для хворого і визначити необхідні заходи профілактики хвороби для осіб, що контактують з ним.
Для профілактики кишкових інфекцій дуже важливо пам’ятати і, головне, виконувати: правила зберігання харчових продуктів, які швидко псуються; суворо дотримуватися правил особистої гігієни (чистота рук, миття овочів і фруктів перед прийомом їжі), підбір продуктів харчування слід проводити з урахуванням термінів їх зберігання.
Людству ще з давніх-давен відома проста істина: хворобу легше попередити, аніж лікувати.
Помічник лікаря епідеміолога Деражнянського лабораторного відділення ХММРВ ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України» Г.Мартинюк