На засіданні Правління АМУ в Одесі за участі високоповажних закордонних гостей було обговорено важливі для місцевого самоврядування питання
27 липня 2021 року в Одесі відбулося засідання Правління Асоціації міст України, під час якого було розглянуто важливі питання для органів місцевого самоврядування.
Участь у заході взяли голови громад, а також запрошені високоповажні гості - Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер та Спеціальний посланник Уряду ФРН з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Георг Мільбрадт. Хмельниччину на засіданні представляли голова Хмельницького регіонального відділення АМУ, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.
Голова АМУ, мер Києва Віталій Кличко на засіданні Правління заявив, що до Асоціації міст України вступило 45 нових членів.
«За період від минулого засідання Правління, яке відбулося 22 квітня, до нас надійшло 45 рішень місцевих рад про вступ до Асоціації. З їх прийняттям кількість членів АМУ збільшилася до 941 громади. Цей результат означає, що наша позиція звучить і звучатиме ще потужніше» - зазначив В.Кличко.
У Хмельницькій області до членів регіонального відділення АМУ долучилося 4 громади. Відповідні рішення ухвалили Теофіпольська селищна, Заслучненська сільська, Староостропільська сільська, Солобковецька сільська. Таким чином відтепер Асоціація міст України у Хмельницькій області налічує 42 громади-члени.
У ході засідання було розглянуто питання законодавчого врегулювання нагляду за органами місцевого самоврядування. Віталій Кличко проінформував членів Правління, що позицію Асоціації міст України з найбільш критичних зауважень при доопрацюванні до другого читання законопроєкту №4298 "Про внесення змін до Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні" було враховано.
Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер зазначив, що важливо забезпечити дотримання Європейської хартії місцевого самоврядування щодо домірності нагляду за органами місцевого самоврядування та унеможливити використання посиленого нагляду як інструменту тиску на представників громад.