Вовковинецька громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Особливості мінімального податкового зобов’язання для фізичних осіб

Дата: 15.02.2022 09:46
Кількість переглядів: 194

Деражнянська ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області інформує, що Законом України від 30.11.2021 № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» введено поняття мінімального податкового зобов’язання (далі -  МПЗ) для платників податків, зокрема, фізичних осіб, у яких у власності чи користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь. 
Першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік. 

Отже, платниками мінімального податкового зобов'язання є резиденти, які володіють та/або користуються (орендують, користуються на умовах емфітевзису, постійного користування) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь. 
Визначення загального МПЗ фізичним особам, які не зареєстровані як фізичні особи - підприємці, здійснюватиметься контролюючими органами за податковою адресою таких осіб до 01 липня року, наступного за звітним. 
Оскільки першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік, то вперше фізичні особи, не зареєстровані як ФОП, отримають податкове повідомлення – рішення з детальним розрахунком суми річного податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних за земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, у період  з 01.01.2023 по 01.07.2023. 
Платниками податку до бюджету буде сплачуватись тільки позитивне значення різниці між сумою загального МПЗ та сумою сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь. 
До загальної суми сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів для платника податку – фізичної особи входить: податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції, а також земельний податок за земельні ділянки, що віднесені до сільськогосподарських угідь. 
Якщо земельна ділянка передана в оренду (суборенду, емфітевзис або інше користування) МПЗ буде визначатись для орендарів таких земельних ділянок у порядку, встановленому ПКУ. 
Тобто, для фізичних осіб, які відповідно до норм Цивільного кодексу України, Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі» оформили взаємовідносини щодо передачі сільськогосподарських угідь в оренду, емфітевзис або інше користування, МПЗ контролюючим органом не визначається, оскільки за такі землі його сплачує орендар. 
Розрахункова сума МПЗ визначається за формулами, встановленими статтею 381 ПКУ та  залежить від нормативної грошової оцінки відповідної земельної ділянки . 
Тимчасово, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки для розрахунку МПЗ застосовується коефіцієнт із значенням 0,04, а починаючи з 2024 та за наступні роки – значення коефіцієнта становитиме 0,05 від нормативної грошової оцінки землі. 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь