Виторги РРО – один з критеріїв відбору суб’єктів господарювання для проведення фактичних перевірок

Дата: 20.05.2022 14:30

Одним із критеріїв відбору платників податків для проведення фактичних перевірок, які реалізовують продукцію, є обсяг проведених операцій через РРО/ПРРО,

З метою дієвого контролю за суб'єктами господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки через зареєстровані РРО, фахівці податкової служби за допомогою Системи зберігання і збору даних реєстраторів розрахункових операцій (СЗЗД РРО) проводять аналіз виторгів, діяльності підприємців і підприємств, що звітують про мінімальні виторги, а також причини ненадходження інформації від РРО.

Передусім, для проведення перевірок відбираються господарські об'єкти, на яких застосовуються РРО з середньомісячним незначним обсягом продажу проведеного через РРО, що свідчить про приховування реального обсягу розрахункових операцій та, відповідно, зниження рівня сплати податків.

Адже елементарні підрахунки засвідчують, що будь-який господарюючий об’єкт для належного функціонування потребує мінімальних витрат: мінімальна заробітна плата одного найманого працівника; на утримання об’єкту торгівлі-комунальні платежі, земельний податок ліцензії, податки та інші дозвільні документи тощо;

З метою уникнення правопорушень та забезпечення наповнення бюджетів усіх рівнів Деражнянська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області закликає суб'єктів господарювання дотримуватися вимог законодавства, зокрема, Закону України від "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".