Застосування РРО та ПРРО під час війни

Дата: 17.06.2022 14:39

Попри те, що в країнійдевійна, підприємці повинні й надалі використовувати РРО/ПРРО під час проведення розрахункових операцій. Жодних скасувань чи відстрочень на час дії воєнного стану запроваджено не було.

Закон про РРО та інші нормативні акти, які діяли до 24 лютого 2022 року, чинні під час воєнного стану.

Проте, законодавці все ж таки передбачили деякі послаблення для бізнесу.

На період дії воєнного стану в Україні, санкції передбачені Законом про РРО не застосовуються. Виключення становлять порушення пов'язані з реалізацією підакцизних товарів.

На час дії режиму воєнного стану, надзвичайного стану або обставин непереборної сили, можна використовувати ПРРО у режимі офлайн (тобто коли відсутній зв’язок з сервером податкової) більше ніж 36 годин неперервно або більше ніж 168 годин на місяць. Під час проведення розрахункових операцій використовуються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером.

Якщо ви попередньо не замовляли на сервері податкової фіскальні номери, ви все одно можете проводити розрахункові операції через ПРРОоварний облік на час діївоєнного стану теж ніхто не відміняв.