При отриманні доходу у вигляді додаткового блага у негрошовій формі необхідно застосовувати підвищуючий коефіцієнт

Дата: 21.07.2022 14:28

У разі виплати платнику податку додаткового блага у не грошовій формі сума податку об’єкта оподаткування обчислюється із врахуванням коефіцієнту.
Нагадаємо, відповідно до п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України до складу загальногомісячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо.

Згідноізп.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ст. 164 ПКУ.
Відповідно до п. 164.5 ст. 164 ПКУ під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з цим Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:
К = 100: (100-Сп),
де К - коефіцієнт;
Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.