Вовковинецька громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Грошова допомога для членів сім’ї військовослужбовця: розмір та порядок отримання

Дата: 01.08.2022 11:58
Кількість переглядів: 2350

Шостий місяць в Україні триває повномасштабна російсько-українська війна. Українські військовослужбовці героїчно обороняють рідну землю, але, на жаль, не буває воєн без жертв, тож ми втрачаємо наших героїв.

Відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» у разі загибелі військовослужбовця під час виконання ним обов’язків військової служби отримати грошову допомогу мають право члени сім’ї, батьки та утриманці загиблого*.

Постановою Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022 року встановлено, що сім’ям загиблих осіб виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 мільйонів гривень, яка розділяється рівними частинами на всіх отримувачів.

У разі загибелі військовослужбовця днем виникнення права на одноразову грошову допомогу є дата смерті, що зазначена у свідоцтві про смерть.

Перелік документів, які потрібно подати для отримання цієї допомоги, визначено у пункті 10 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 975 від 25 грудня 2013 року. Насамперед це:

заява кожного повнолітнього члена сім’ї, батьків та утриманців загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги, а у разі наявності малолітніх та/або неповнолітніх дітей – іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги;

витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу);

витяг з особової справи про склад сім’ї військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста, призваного на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.

До заяви також додаються копії:

документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця;

свідоцтва про смерть;

свідоцтва про народження військовослужбовця (для виплати грошової допомоги батькам загиблого);

свідоцтва про шлюб (для виплати допомоги дружині чи чоловікові);

свідоцтво про народження дитини (для виплати допомоги дитині загиблого);

інших документів відповідно до вимог Порядку.

Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється в порядку черговості відповідно до дати подання документів.

Важливо також мати на увазі, що якщо особа одночасно має право на отримання одноразової грошової допомоги за Постановою Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану» та одноразової грошової допомоги або компенсаційної виплати, встановлених іншими нормативними актами, то здійснюється лише одна виплата за вибором.

Зазначимо, що приналежність до членів сім’ї загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста визначається відповідно до Сімейного кодексу України, а приналежність до категорії утриманців – відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Так, сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Члени сім’ї померлого вважаються такими, що перебували на його утриманні, якщо вони були на його повному утриманні або одержували від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.

Хмельницький місцевий центр з надання

 безоплатної вторинної допомоги

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь