Продовжено строк дії воєнного стану в Україні

Дата: 18.08.2022 13:21

Верховна Рада прийняла Закон «Про затвердження Указу Президента України “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні”, яким строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 р. на 90 діб, а також Закон “Про затвердження Указу Президента України “Про продовження строку проведення загальної мобілізації”, яким строк проведення загальної мобілізації продовжено на 90 діб - до 21 листопада 2022 року. Відповідно до ст. 17 Конституції України - захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України. Збройні Сили України наразі не потребують збільшення загальної кількості особового складу.

Мобілізації підлягають лише військовозобов’язані, які перебувають на військовому обліку за дефіцитними для Збройних Сил України військово-обліковими спеціальностями. Законодавством України не визначено місце вручення військової повістки, але її повинні вручити особисто. Необхідно звернути увагу на те, що повістки можуть вручатись в загальнодоступних місцях, не заборонених законодавством України. Вручення повісток проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності, а також безпосередньо посадовими особами територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Повістка має бути повністю заповнена посадовими особами ТЦК та СП заздалегідь та містити повну інформацію про військовозобов’язаного: Прізвище, ім’я, по-батькові, адреса проживання особи. Номер повістки. Дата, час та місце, куди потрібно з’явитись. Печатка, підпис та данні керівника ТЦК та СП. Повістка не означає, що військовозобов'язаного одразу призвуть до лав ЗСУ або інших військових формувань. Повістка в першу чергу вручається для того, щоб громадянин з'явився в ТЦК та СП для уточнення військово-облікових даних, для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), щоб визначити чи підлягає військовозобов’язаний мобілізації. Мобілізація - це військова служба за призовом, тому ТЦК та СП видає мобілізаційне розпорядження – повістку, яка вручається військовозобов’язаному після проходження ВЛК, якщо його визнали придатним до військової служби та його спеціальність відповідає запитам комплектування військових частин. Комплектування військових частин здійснюється по територіальному принципу за інформацією ТЦК та СП (відповідно до військово-облікових даних). У разі відсутності в регіоні необхідних військових спеціалістів, здійснюють їх пошук у іншому регіоні. За неявку в ТЦК та СП військовозобов’язаний може бути притягнутий до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги