Вовковинецька громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Надання роботодавцю практичної допомоги у постійному вдосконаленні форм і методів профілактичної роботи у сфері охорони праці

Дата: 30.08.2022 23:40
Кількість переглядів: 183

Основною метою діяльності страхових експертів з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області та його відділень є виконання статутних функцій та обов’язків Фонду соціального страхування України щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, надання роботодавцю практичної допомоги у постійному вдосконаленні ним форм і методів профілактичної роботи у сфері охорони праці.

Відповідно до ст.50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», управлінням та відділеннями Фонду проводяться відповідні профілактичні заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці, надається всебічна допомога роботодавцям з організації роботи з охорони праці на місцях.
Протягом першого півріччя поточного року страховими експертами з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області та його відділень здійснено 61 перевірку стану профілактичної роботи щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці підприємств, установ та організацій, у ході яких виявлено 663 порушення законодавства про охорону праці. За результатами перевірок роботодавцям внесено 61 відповідне подання на усунення виявлених порушень. Значна увага приділяється опрацюванню та впровадженню системи управління охороною праці (СУОП) на підприємствах, установах та організаціях області. Саме через ефективність її функціонування напряму залежить стан виробничого травматизму тапрофзахворюваності. Страховими експертами з охорони праці взято участь в опрацюванні та впровадженні СУОП на 99 підприємствах області. Крім того, взято участь у роботі 303 комісій з навчання та перевірки знань з охорони праці працівників підприємств, установ та організацій, а також у 68 нарадах та семінарах з питань охорони праці та профілактики виробничого травматизму.
Так, начальник відділу профілактики страхових випадків – головний страховий експерт з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області  Михайло Литвицькийвзяв участь у семінарі-нараді, який проводився з посадовими особами та працівниками КП «Хмельницькводоканал», щодо основних вимог нормативних актів з питань охорони праці.

Під час заходу проведено аналіз нещасних випадків у галузі, розглянуто питання небезпеки, ризиків та заходів контролю при підготовці та виконанні робіт у замкнутих просторах та роботах на висоті, а також порядок застосування в роботі засобів індивідуального захисту, як основи безпечного виконання робіт.

Увагу учасників семінару акцентовано на вимогах щодо організації та проведення медичних оглядів, до посадових осіб, які є відповідальними за організацію та проведення робіт з підвищеною небезпекою, питаннях санітарно-гігієнічної оцінки умов праці для проведення атестації робочих місць.
Надано кваліфіковані та вичерпні відповіді на питання, що цікавили учасників семінару-наради з питань охорони праці та профілактичної роботи.
За результатами заходу вирішено забезпечити належний контроль за дотриманням вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки працівниками комунального підприємства під час організації та виконання робіт з підвищеною небезпекою в частині видачі нарядів-допусків, розпоряджень, використання засобів індивідуального захисту, а також призначення відповідальних осіб. Наголошено на особистій відповідальності як керівників підрозділів так і працівників підприємства за порушення вимог нормативних актів при організації і виконанні робіт з підвищеною небезпекою.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь