У разі здійснення видів діяльності, не зазначених в облікових даних ФОПу - платнику єдиного податку необхідно перейти на загальну систему оподаткування

Дата: 16.09.2022 16:39

Деражнянська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області  повідомляє, що підпунктом 298.2.3.7 пункту 298.2 статті 298 Податкового кодексу визначено, що платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

Фізична особа-підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати, в межах підприємницької діяльності, такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

Фізична особа-підприємець – платник єдиного податку, яка здійснює види діяльності не зазначені в її облікових даних та в реєстрі платників єдиного податку, у тому числі, якщо договір укладається від імені суб’єкта господарювання з іншим суб’єктом господарювання, зобов’язана перейти на сплату інших податків і зборів (загальна система оподаткування) з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалися види діяльності, які не зазначені в його облікових даних та реєстрі платників єдиного податку.