Вовковинецька громада
Хмельницька область, Хмельницький район

До уваги платників плати за землю – юридичних осіб!

Дата: 06.02.2023 22:59
Кількість переглядів: 69


Головне управління ДПС у Хмельницькій області звертає увагу платників плати за землю - юридичних осіб, що для визначення розміру земельного податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель (Кі), на який індексується нормативна грошова оцінка земель і земельних ділянок на 1 січня поточного року .
Інформація про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2022 рік оприлюднена у листі Державної служби з питань геодезії, картографії  та кадастру  від 12.01.2023 №6-28-0.222-323/2-23.
Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель і земельних ділянок за 2022 рік  становить:
- для сільськогосподарських угідь (рілля, сіножаті, пасовища, перелоги  та багаторічні насадження) -1,0;
- для земель і земельних ділянок (крім сільськогосподарських угідь) -1,15.
Разом з тим, для земельних ділянок, що не належать до сільськогосподарських угідь, нормативна грошова оцінка  яких не виконана, але у якості бази оподаткування застосовується вартісний еквівалент нормативної грошової оцінки ріллі по області, податкові зобов’язання з плати за землю обчислюються із застосуванням граничної величини індексу споживчих ціну розмірі 115 відсотків. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою,  затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 18.02.2022 №83 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності. 
Податковий кодекс передбачає, що платники плати за землю при поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подають витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Необхідність у поданні витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки виникає у платника у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі (ст. 286 Податкового кодексу).

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь