A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вовковинецька громада
Хмельницька область, Хмельницький район

ШУКАЄМО ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ!

Дата: 17.03.2023 10:59
Кількість переглядів: 254

Служба у справах дітей Вовковинецької селищної ради проводить інформаційну кампанію щодо пошуку та підбору кандидатів у патронатні вихователі для створення патронатних сімей.

Кожній дитині для повноцінного і гармонійного розвитку необхідно зростати в сім’ї, в оточенні теплоти, турботи та розуміння. Цю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей. Однак в нашому сьогоденні, суспільство зіштовхнулось з жорстокими реаліями життя, яке з різних причин позбавило багатьох дітей домашнього затишку та належного батьківського піклування. У таких випадках залишати дитину в небезпечному середовищі не можна, необхідно негайно вирішувати її долю. З іншого боку, для будь-якої дитини вилучення з сім’ї, безумовно, величезний стрес. Тож, для того, щоб захистити інтереси дитини, створити сприятливі умови для її фізичного, інтелектуального та духовного розвитку,   на державному рівні закріплено таку сімейну форму влаштування дітей, як патронатна сім’я. Для України - це нове явище, проте в розвинутих країнах завдяки такій формі влаштування дітей, практично не існує дитячих будинків.

Патронат над дитиною  – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками, складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю, відповідно до найкращих інтересів дитини.

Сім’я патронатного вихователя - це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Патронатна сім’я – це тимчасова форма влаштування дитини у сім’ю, де термін перебування дитини не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.

 Хто може бути патронатним вихователем?

         Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини в своєму домі.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів своєї сім'ї надає послуги з догляду, виховання і реабілітації дитини у своїй сім’ї.

         Кандидатом у патронатні вихователі може бути особа, яка виявила бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, а також має:

- повнолітнього члена сім’ї (чоловік або дружина, син чи донька, інший член сім’ї) чи повнолітню особу, які проживають на спільній житловій площі з кандидатом у патронатні вихователі, готові бути добровільним помічником кандидата у патронатні вихователі та разом з ним пройти навчання і надавати допомогу патронатному вихователю у догляді за дитиною, влаштованою до сім’ї патронатного вихователя (далі - добровільний помічник);

- належні житлово-побутові умови за місцем свого фактичного проживання, у тому числі наявність окремої кімнати (крім прохідних кімнат, кімнат мансардного або підвального типу) та побутових зручностей.

 

Особа, яка виявила бажання стати кандидатом у патронатні вихователі, подає до служби у справах дітей за місцем свого фактичного проживання відповідні документи:

- заяву про намір стати патронатним вихователем;

- копія паспортів кандидата у патронатні вихователі та добровільного помічника;

- копія свідоцтва про шлюб або інший документ, що підтверджує родинні стосунки або сімейні відносини кандидата у патронатні вихователі та добровільного помічника;

- висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі, добровільного помічника та осіб, які фактично проживають разом з ним; 

- довідки від нарколога, психіатра та фтизіатра, в т.ч. і для осіб, які проживають разом із кандидатом у патронатні вихователі;

- довідки про відсутність судимості, в т.ч. і у повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;

- документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням; 

- письмова згода на влаштування дітей до патронатної сім’ї усіх повнолітніх членів сім’ї кандидата у патронатні вихователі, які проживають разом з ним, а також діти ,за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні самостійно висловлювати свою думку.

Кандидатом у патронатні вихователі не можуть бути особи, які:

- виховують власних дітей віком до чотирьох років, дитину з інвалідністю, яка має обмеження життєдіяльності;

- є опікуном, піклувальником, прийомним батьком/матір’ю чи батьком/матір’ю-вихователем;

- обмежені у дієздатності;

- визнані недієздатними;

- позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;

- перебувають на обліку сімей/осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах;

- стосовно яких було прийнято рішення органу опіки та піклування або суду про відібрання дитини;

- перебувають під слідством;

- були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями), патронатними вихователями дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу), або договір про патронат над дитиною було розірвано з їх вини;

- перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;

- зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;

- страждають на хвороби, перелік яких затверджений МОЗ;

- були засуджені за кримінальні правопорушення, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших кримінальних правопорушень;

- перебувають на профілактичному обліку в органах Національної поліції як кривдники;

- за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду.

Хто може бути влаштований в патронатну сім’ю?

- покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

- діти, чиї батьки пропали безвісті;

- діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю;

- діти за заявою батьків у зв’язку з складними життєвими обставинами, які трапились в їх сім’ї.

Загальні права та обов’язки патронатного вихователя визначаються договором про умови запровадження патронату.

Особливості здійснення обов’язків щодо догляду, виховання та реабілітації конкретної дитини, влаштованої до сім’ї патронатного вихователя, визначаються договором про патронат.

Соціальні виплати патронатному вихователю - розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

У разі, коли до сім’ї патронатного вихователя влаштовано дитину віком до одного року, дитину з інвалідністю, малолітню або неповнолітню вагітну, ВІЛ-інфіковану дитину або одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків.

Сума виплат на сьогоднішній день становить більше 19 тисяч гривень. З них, 5-ть прожиткових мінімумів для працездатних осіб (2684 грн. х 5 = 13 420 грн.) складає заробітна плата патронатного вихователя та соціальна допомога в розмірі 2,5 прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку на місяць утримання влаштованої під патронат (2272 х 2,5=5 680 грн. – від 0 до 6 років, 2833 х 2,5= 7082,5 грн.- від 6 до 18 років).

За додатковою інформацією щодо патронату над дитиною звертайтесь до служби у справах дітей  Вовковинецької селищної  ради, за адресою:              смт Вовковинці, вул. Миру, 24,  або за телефоном +380968202369

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь