Хто має надсилати повідомлення до контролюючих органів про відкриття чи закриття рахунків платників податків?

Дата: 20.03.2023 17:01

Деражнянська ДПІ  ГУ ДПС у Хмельницькій області інформує, що на сьогодні обов’язок надсилати до контролюючих органів повідомлення про відкриття/закриття рахунків платників податків є у банків та інших фінансових установ. З 1 квітня повідомляти контролюючі органи про відкриття/закриття рахунків платників повинні банки, інші фінансові установи, а також небанківські надавачі платіжних послуг, емітенти електронних грошей. Це передбачено у Законі України від 12. 03.2023 № 2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг». Отже, з 1 квітня емітенти електронних грошей зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття електронного гаманця платника податків – юридичної особи (резидента і нерезидента), у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунку/електронного гаманця.

Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів затверджений наказом Міністерства фінансів України від 18.08.2015 N 721 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.09.2015 за N 1058/27503.