Задоволено позов прокуратури про стягнення коштів, виплачених з місцевого бюджету

Дата: 23.08.2023 15:57

За результатами розгляду позову Летичівської окружної прокуратури до місцевого бюджету буде повернуто кошти, виплачені внаслідок незаконного звільнення працівника в сумі 215 тис. грн.

Встановлено, що рішенням Деражнянського районного суду у вересні минулого року задоволено позовні вимоги працівника одного з державних закладів Деражнянської територіальної громади про поновлення на посаді та виплату коштів за час вимушеного прогулу. Як наслідок, незаконно звільненому працівнику з місцевого бюджету відшкодовано кошти в сумі      215 тис. грн.

Деражнянським районним судом Хмельницької області позов окружної прокуратури задоволено у повному обсязі.

Так, відповідно до ст. 1191 Цивільного Кодексу України особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи.

Відповідно до п. 8 ст. 134 КЗпП України та Постанов Пленуму Верховного Суду України, обов’язок по відшкодуванню шкоди, заподіяної установі у зв’язку з оплатою незаконно звільненому працівникові часу вимушеного прогулу, покладається на службову особу, за наказом якої звільнення здійснено з порушенням закону. При цьому винна в незаконному звільненні працівника службова особа несе матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з її вини установі.

Заступник керівника

окружної прокуратури