Задоволено позови прокуратури про конфіскацію земель сільськогосподарського призначення, що незаконно перебували у власності громадян рф

Дата: 23.08.2023 16:02

Деражнянським районним судом задоволено 3 позовних заяви Летичівської окружної прокуратури (м.Деражня), поданих в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про конфіскацію 5 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 11,8 га вартістю 310 тис. грн., що розташовані на території Деражнянської міської та Вовковинецької селищної територіальних громадах, які незаконно перебували у власності громадян російської федерації.

Так, відповідно до ст. 13 Конституції України земля є об’єктом права власності Українського народу.

Положеннями статті 81 Земельного кодексу України передбачено, що землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.

Водночас громадянами рф вищевказані норми земельного законодавства України не виконано, у зв’язку з чим прокуратурою здійснено захист інтересів держави в суді.

Заступник керівника

окружної прокуратури