Про звітний період для подання декларації з податку на прибуток

Дата: 13.09.2023 20:11

Звертаємо увагу, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX встановлено умови перехідного періоду, якими визначено, зокрема, порядок переходу на загальну систему оподаткування для платників податку, які втрачають право на використання особливостей оподаткування.

Нагадаємо, що особи, які були платниками податку на прибуток та тимчасово перейшли на спрощену систему з особливостями оподаткування з 01 серпня 2023 року повертаються на сплату податку на прибуток підприємств. Відтак, такі платники зобов'язані скласти та подати податкову декларацію з податку на прибуток за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 у 2023 році для такої категорії платників. Платники складають та подають Декларацію наростаючим підсумком з початку 2023 календарного року. При цьому результати діяльності за періоди перебування на сплаті єдиного податку, не враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств, зазначеного у підпункті 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 ПКУ, з урахуванням положень підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ для платників податку на прибуток, які перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну. Увага! Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) за попередній річний звітний період – 2022 рік: не перевищує 40 млн грн, встановлюється у 2023 році річний звітний період; перевищує 40 млн грн, у 2023 році встановлюється квартальний базовий звітний період. Обсяг річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) платника податку на прибуток підприємств для цілей застосування підпункт 39.2.1.7 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39, підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 та пункту 137.5 статті 137 ПКУ обчислюється за весь звітний 2023 рік, у тому числі з урахуванням доходів, отриманих за періоди такого року, в яких такий платник податку перебував на сплаті єдиного податку.