ЧИ ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ НАДБАВКА ДО ПЕНСІЇ НЕПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ, ЯКІ ОТРИМУЮТЬ ПЕНСІЮ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ І МАЮТЬ ДІТЕЙ ДО 18 РОКІВ?

Дата: 06.03.2024 21:42

Так, непрацюючим пенсіонерам, які мають на утриманні дітей віком до 18 років, встановлюється надбавка до пенсії, яка призначена відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” або Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 16.07.2008 654 “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян”.

Зазначеною постановою передбачено встановлення таких надбавок, зокрема й до пенсій за вислугу років.

Тобто пенсіонер, який має на утриманні дитину віком до 18 років, має право на призначення цієї надбавки за умови, що не працює та не є фізичною особою – підприємцем.

У разі працевлаштування пенсіонера виплата зазначеної надбавки припиняється.