Громадянам - здавачам майна в оренду

Дата: 20.03.2024 19:11

Деражнянська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадує, що триває кампанія декларування доходів отриманих громадянами протягом 2023 року. Відтак громадяни, які протягом 2023 року здавали в оренду власне майно не податковим агентам, зобов’язані до 1 травня 2024 року задекларувати отриману суму доходу та сплатити податок.  Ставка податку  є загальною, тобто 18 % плюс 1,5 % військового збору. При цьому, за несвоєчасну сплату податку орендодавці мають сплатити штрафи в таких розмірах: 10% від розміру не сплаченого вчасно податкового зобов’язання при запізненні з платежем на 30 календарних днів включно; 20% – більше 30 календарних днів. Варто пам’ятати, що ріелтори, брокери та інші посередники у даній сфері зобов’язані надавати податковій службі інформацію  про кожен укладений за їх участі договір оренди. Тож радимо не нехтувати законодавчими вимогами, а чесно та своєчасно декларувати доходи і сплачувати податки.