Вовковинецька громада
Хмельницька область, Хмельницький район

З 24 до 30 квітня в Україні проходить «Європейський тиждень імунізації 2024».

Дата: 23.04.2024 22:17
Кількість переглядів: 69

 ЗАХИСТІТЬ СЕБЕ ТА СВОЮ ДИТИНУ ВІД СМЕРТЕЛЬНИХ ХВОРОБ

  1.            Про щеплення сьогодні багато дискутують: варто чи не варто їх робити, чого вони приносять більше – користі, чи шкоди, чи усім дітям потрібні? Звісно, про їхню користь говорити не доводиться: що там не кажи, а вони таки потрібні, адже це стовідсоткова гарантія того, що дитина не загине ( хоч страшно звучить, але це саме так) приміром від дифтерії чи кашлюка. Але як їх зробити з найменшою шкодою для дитини? У які терміни потрібно робити ? Яких ускладнень чекати?  Чи можна відмовитись від щеплень?  Ці та інші питання цікавлять молодих мам.

  2. Комплекс проведення перших щеплень припадає якраз на перший рік життя. Чому?  Суть щеплення – дати можливість імунній системі підготуватись до зустрічі з «дикими вірусами» чи бактеріями. Імунітет новонародженого не уміє боротися з туберкульозом, краснухою, правцем, поліомієлітом, дифтерією. Тому, зіткнувшись з ними в перші роки життя, дитина може перенести хвороби дуже важко, отримати серйозні ускладнення. А от після введення щеплення – активізуються клітини – захисними, які виробляють інтерферон, підвищується загальна опірність організму. Через два тижні імунітет починає виробляти клітини пам’яті. Імунна система проходить своєрідне тренування, і коли їй доводиться зустрітися з вірусом, вона виробляє антитіла, і ризик захворіти зводиться до мінімуму. Крім того, у більшості випадків при планових вакцинаціях виробляється пожиттєвий імунітет до захворювань, тому робити щеплення дітям до року лікарі вважають просто необхідним.

  3. Що таке вакцинація?  Вакцинація – це найефективніший засіб захисту проти інфекційних хвороб. Основним принципом вакцинації є те, що людині вводиться послаблений чи вбитий мікроорганізм, щоб стимулювати вироблення антитіл для боротьби зі збудником хвороби.  Небезпечно переривати почату схему вакцинації, особливо проти дифтерії, оскільки недостатня кількість вакцини може призвести не до вироблення імунітету, а до неадекватної реакції при зустрічі зі збудником, що небезпечніше, ніж прості захворювання. Тому, якщо почали робити щеплення, то зробіть їх повністю.

  4. Ревакцинація – захід, спрямований на підтримання імунітету, виробленого попередніми вакцинаціями. Зазвичай проводяться через декілька років після вакцинації.

  5.            Кожна мама повинна знати про можливі негативні наслідки вакцинації для її дитини й обов’язково проконсультуватись з цього приводу із спеціалістом.

  6. Щоб вакцинація відбулась успішно, батькам насамперед потрібно:
     -  відвідати сімейного лікаря, аби впевнит
    ись, що малюк повністю здоровий; 

  7. -  для повноти інформації мамі потрібно спостерігати за дитиною декілька днів до щеплення, звернути увагу на її сон, настрій, апетит, стілець, температуру тіла тощо; 

  8. - в день запланованої вакцинації не слід вводити нові продукти харчування, а якщо дитина на грудному вигодовуванні, матері потрібно відмовитись від прийому «нових» продуктів;

  9. - потрібно намагатись обмежити контакт з хворими дітьми, аби запобігти захворюванню на респіраторні інфекції. 

  10.   Більшість батьків, відмовляючись від щеплень, мотивують свої дії страхом перед ускладненням вакцинації. Але ми забуваємо, що небезпечними можуть бути будь-які медикаменти, але ця небезпека є мінімальною, особливо в порівнянні з небезпекою самого захворювання. Робіть щеплення собі та своїм дітям, бо тільки так ви можете захиститись від інфекційних захворювань. Пам'ятайте, що використовуються для щеплень тільки безпечні та ефективні вакцини.

  11.               В умовах війни, імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців – усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленями в країні. Сьогодні із впевненістю можна говорити, що вакцинопрофілактика є не тільки ефективним методом попередження низки інфекційних захворювань, але й надійним засобом активного довголіття.

  12.     Захистіть себе та свою дитину від інфекційних хвороб. Будьте здорові!!!Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь