Що таке кашлюк

Дата: 23.04.2024 22:19
Кількість переглядів: 29

Кашлюк – це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Кашлюк легко поширюється  від зараженої людини, яка є джерелом інфекції ,становлячи загрозу для оточуючих вже з перших днів активного перебігу хвороби. Найбільша ймовірність передачі інфекції відбувається з появою перших симптомів. Головним чином повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Захворювання більш характерне для дітей та підлітків, але хворіти можуть також і дорослі. Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів.

Протягом першого тижня кашлю та запалення верхніх дихальних шляхів всі пацієнти виділяють патоген у навколишнє середовище, проте цей процес зазвичай сповільнюється протягом 2-3 тижнів.

Першими ознаками кашлюку є помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить у судомний кашель.     Симптоми, зазвичай, з'являються через 7-10 днів після інфікування.

Кашлюк небезпечний своїми ускладненнями, які найбільш часто з’являються у немовлят та не вакцинованих дітей. Можуть мати наступні прояви:

• виникнення пневмонії, коли приєднується вторинна бактеріальна інфекція; пневмотораксу;

• з боку нервової системи: виникнення судом, набряку мозку, внутрішньочерепних крововиливів, гіпоксичної енцефалопатії.

Запобігти кашлюку можна завдяки вакцинації. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення).

Вакцинуйтесь, захищайте себе та свою родину.

Помічник лікаря- епідеміолога

Деражнянського відділення

Хмельницького районного відділу

ДУ «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ України»                                       Галина Мартинюк