Що таке гепатит А?

Дата: 12.06.2024 13:47
Кількість переглядів: 29

Гепатит А (хвороба Боткіна) – це гостра вірусна інфекція, яка вражає печінку. Захворювання викликає вірус гепатиту А, найчастіше передається орально-фекальним шляхом через брудні руки, заражену воду, інфіковані вірусом овочі та фрукти, через близький контакт із хворим, спільний посуд, рушники тощо.

Джерелом інфекції є хвора людина з будь-якими формами захворювання.

У цього захворювання дуже довгий інкубаційний період. Від того моменту, як збудник потрапив в організм людини, і до моменту появи перших клінічних ознак хвороби може пройти до 35 діб. В цей період хворий є найбільш небезпечний для оточуючих, тому  що ще не має класичних симптомів запалення печінки , пожовтіння склери, слизових, шкірних покровів, хворий може відчувати незначне нездужання, підвищення температури, втому.

Вірусному гепатиту А можна запобігти, якщо дотримуватися правил гігієни та підтримувати санітарні норми:

· використовувати для пиття та миття посуду лише перекип`ячену воду (воду кип’ятити не менше 10 хв., дати відстоятися);

· не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання;

· перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми – обдати окропом;

· чітко дотримуватися правил особистої гігієни – обов`язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету;

· не займатись самолікуванням, при появі перших ознак захворювання терміново звернутись до лікаря.

Найбільш дієвим етапом з ліквідації захворюваності вірусним гепатитом А є проведення вакцинації.

Помічник лікаря- епідеміолога

Деражнянського відділення