A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вовковинецька громада
Хмельницька область, Хмельницький район

ПФУ інформує

УДОСКОНАЛЕНО МЕХАНІЗМ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ПОТЕРПІЛИМ ВНАСЛІДОК НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ НА ВИРОБНИЦТВІ АБО ПРОФЕСІЙНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14.07.2023 № 775 “Деякі питання реалізації прав потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на отримання соціальних послуг“. Що передбачає новий документ і про які зміни йдеться?

11:19:43 09.08.2023

ПОЯСНІТЬ, ЧИ СПРАВДІ ПРИДБАНИЙ ЗА РАХУНОК СПЛАТИ ДОБРОВІЛЬНИХ ВНЕСКІВ СТРАХОВИЙ СТАЖ НЕ МОЖЕ СТАНОВИТИ БІЛЬШЕ ПОЛОВИНИ ЗАГАЛЬНОГО СТРАХОВОГО СТАЖУ?

Законодавчо не встановлено жодних обмежень щодо тривалості періоду, протягом якого допустимо сплачувати добровільні внески у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.  

11:17:09 09.08.2023

МОЇЙ МАМІ У СЕРПНІ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 60 РОКІВ, ВОНА МАЄ 29 РОКІВ 9 МІСЯЦІВ СТАЖУ, ЗАРАЗ НЕ ПРАЦЮЄ. НЕВЖЕ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ЇЙ ПОТРІБНО ЧЕКАТИ ДОСЯГНЕННЯ 63-РІЧНОГО ВІКУ?

Вік виходу на пенсію за віком в Україні визначає тривалість страхового стажу, набутого особою – це 60 або 63, або 65 років. При цьому право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років у 2023 році виникає за наявності в людини 30 років страхового стажу (ст. 26  Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”). 

11:15:28 09.08.2023

ЧИ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ПЕНСІЯ У ЗВ’ЯЗКУ З ВТРАТОЮ ГОДУВАЛЬНИКА ДИТИНІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ, ЯКИЙ ЗНИК БЕЗВІСТИ?

Так, пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається, непрацездатним членам сім’ї (в тому числі дітям) годувальника, якому, зокрема, надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин (ст. 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).

09:52:56 04.08.2023

СКІЛЬКИ МІСЯЦІВ СТРАХОВОГО СТАЖУ МЕНІ БУДЕ ВРАХОВАНО ПРИ СПЛАТІ 4500 ГРН ДОБРОВІЛЬНОГО ВНЕСКУ?

Суми сплачених страхових внесків в межах максимальної величини (22 110 грн за місяць, тобто 22% від 15 мінімальних зарплат) зараховуються за той місяць, у якому надійшли на рахунок Пенсійного фонду України.

10:25:18 31.07.2023

НА ЯКУ ДОПОМОГУ ПРИ СПЛАТІ ЗА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ МАЄ ПРАВО СІМ’Я, В ЯКІЙ ПРОЖИВАЮТЬ ПРИЙОМНІ ДІТИ?

Сім’я, в якій проживають прийомні діти, має право на пільги, якщо середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу (3760 грн). 

10:17:02 31.07.2023

ЧИ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ПЕНСІЯ В РАЗІ ВТРАТИ ГОДУВАЛЬНИКА ДИТИНІ, ЯКЩО ЇЇ БАТЬКО ПОЗБАВЛЕНИЙ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ?

Так, у такому випадку пенсія у разі втраті годувальника призначається.  Відповідно до пункту 2 статті 166 Сімейного кодексу України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини. 

10:15:57 31.07.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь