ДПС інформує

Закон №3219: При сплаті донарахованої контролюючим органом суми в 30-денний термін штрафні санкції та пеня скасовуватимуться

З 1 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану у разі сплати платником податків протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем отримання податкового повідомлення-рішення, суми податкового зобов’язання, нарахованого за результатами документальних перевірок, які були відновлені або розпочаті з 1 серпня 2023 року та завершені до дня припинення або скасування воєнного стану штрафні санкції, нараховані на суму такого податкового зобов’язання, вважаються скасованими, а пеня не нараховується.

20:13:31 13.09.2023

Про звітний період для подання декларації з податку на прибуток

Звертаємо увагу, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX встановлено умови перехідного періоду, якими визначено, зокрема, порядок переходу на загальну систему оподаткування для платників податку, які втрачають право на використання особливостей оподаткування.

20:11:05 13.09.2023

Про визначення розрахункової суми мінімального податкового зобов’язання

Інформуємо, що згідно із Законом України від 30 листопада 2021 року №1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, введено поняття мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ).

20:08:09 13.09.2023

Закон України №3219. Дохід, отриманий у період застосування спрощеної системи з особливостями оподаткування, не включається до обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників ЄП

Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ внесені зміни з 01.08.2023 року, зокрема, до підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України та доповнено новим пунктом 9 прим. 1 щодо особливостей переходу СГ, які використовували особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, на ту систему оподаткування, на якій вони перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

20:06:50 13.09.2023

Яким чином громадянин України, який проживає або перебуває за кордоном, може отримати документ, що засвідчує реєстрацію у ДРФО

Нагадуємо, яким чином фізична особа – громадянин України, яка проживає або перебуває за кордоном, може отримати документ, що засвідчує реєстрацію у ДРФО – платників податків (в тому числі у разі його втрати/зіпсування).

19:56:50 13.09.2023

Оформляйте працівників за 3 кроки

Наймати працівників можуть компанії, приватні підприємці, а також фізичні особи, які беруть на роботу кухарів, нянь, водіїв ... При цьому всі вони стають роботодавцями і мають дотримуватися трудового законодавства.

19:55:27 13.09.2023

До уваги платників податків!

Шановні платники податків!Головне управління ДПС у Хмельницькій області інформує, що суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265), при здійсненні розрахункових операцій, зобов’язанні використовувати РРО або ПРРО з 01.01.2022року.

16:45:06 16.08.2023