ПФУ інформує

Я ВІДПРАЦЮВАЛА 20 ДНІВ У МИНУЛОМУ МІСЯЦІ. ЗА ЯКИХ УМОВ НЕПОВНИЙ МІСЯЦЬ РОБОТИ ЗАРАХОВУЄТЬСЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ЯК ПОВНИЙ?

Відповідно до частини третьої статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж в Україні обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

14:33:22 22.08.2023

В ПЕРІОД ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ОТРИМАВ ПОРАНЕННЯ, ВНАСЛІДОК ЧОГО ВИЗНАНИЙ ОСОБОЮ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ВІЙНИ ІІІ ГРУПИ. ПІСЛЯ ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ПРОДОВЖИВ СЛУЖБУ. НА ЯКУ ПЕНСІЮ Я МАЮ ПРАВО?

Особа, якій встановлено інвалідність, в тому числі внаслідок війни, при виконанні умов, визначених законодавством, має право на пенсію.  Умови призначення пенсій по інвалідності військовослужбовцям визначено законами “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб“  та “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“ .

14:23:50 22.08.2023

УДОСКОНАЛЕНО МЕХАНІЗМ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ПОТЕРПІЛИМ ВНАСЛІДОК НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ НА ВИРОБНИЦТВІ АБО ПРОФЕСІЙНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14.07.2023 № 775 “Деякі питання реалізації прав потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на отримання соціальних послуг“. Що передбачає новий документ і про які зміни йдеться?

11:19:43 09.08.2023

ПОЯСНІТЬ, ЧИ СПРАВДІ ПРИДБАНИЙ ЗА РАХУНОК СПЛАТИ ДОБРОВІЛЬНИХ ВНЕСКІВ СТРАХОВИЙ СТАЖ НЕ МОЖЕ СТАНОВИТИ БІЛЬШЕ ПОЛОВИНИ ЗАГАЛЬНОГО СТРАХОВОГО СТАЖУ?

Законодавчо не встановлено жодних обмежень щодо тривалості періоду, протягом якого допустимо сплачувати добровільні внески у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

11:17:09 09.08.2023

МОЇЙ МАМІ У СЕРПНІ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 60 РОКІВ, ВОНА МАЄ 29 РОКІВ 9 МІСЯЦІВ СТАЖУ, ЗАРАЗ НЕ ПРАЦЮЄ. НЕВЖЕ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ЇЙ ПОТРІБНО ЧЕКАТИ ДОСЯГНЕННЯ 63-РІЧНОГО ВІКУ?

Вік виходу на пенсію за віком в Україні визначає тривалість страхового стажу, набутого особою – це 60 або 63, або 65 років. При цьому право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років у 2023 році виникає за наявності в людини 30 років страхового стажу (ст. 26  Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).

11:15:28 09.08.2023