ПФУ інформує

ЩОДО ПРИЗНАЧЕННЯ І ВИПЛАТИ ГРОМАДЯНАМ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ОСОБАМ, ЯКІ НЕ МАЮТЬ ПРАВА НА ПЕНСІЮ, ТА ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ І ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ НА ДОГЛЯД

Відповідно до ст.2  Закону України «Про встановлення додаткових правових та соціальних гарантій для громадян республіки Польща, які перебувають на території України»  громадяни Республіки Польща під час перебування на території України мають право, зокрема, на соціальні виплати (державну допомогу) згідно із законодавством України.

11:38:47 10.03.2023

ПОРЯДОК ВРАХУВАННЯ СТРАХОВОГО (ТРУДОВОГО) СТАЖУ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ (ПЕРЕРАХУНКУ) ПЕНСІЇ В УКРАЇНІ ЗА ПЕРІОД РОБОТИ В ЛИТОВСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ

Між Україною та Литовською Республікою укладено Договір про соціальне забезпечення від 23.04.2001 (набув чинності з 08.02.2002) (далі Договір), який базується за пропорційним принципом.

08:58:25 10.03.2023

ІНТЕРВ’Ю НАЧАЛЬНИКА ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ОЛЕКСАНДРА КРУПИ ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 БЕРЕЗНЯ 2023 РОКУ

Олександре Володимировичу, скажіть, будь ласка, які пенсії підлягають перерахунку з 1 березня 2023 року? На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» з 1 березня 2023 року перераховано пенсії, які призначені (перераховані) відповідно до законів України: - «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» - «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» - «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (ст.54 в розмірі відшкодування фактичних збитків).

18:54:14 07.03.2023

СТАТУСИ ЛИСТКІВ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ: ЯКІ БУВАЮТЬ ТА ЩО ОЗНАЧАЮТЬ

Відкриття е-лікарняного здійснюється автоматично в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі інформації про медичний висновок, що створюється лікарем, до якого звернулася людина (наказ МОЗ України від 17.06.2021 №1234 «Про затвердження Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності»).

15:59:06 26.02.2023

ЖИТЛОВІ ПІЛЬГИ, ЯКІ НАДАЮТЬСЯ З УРАХУВАННЯМ ДОХОДІВ ГРОМАДЯН

Перелік пільг з оплати житлово-комунальних послуг, що надаються з урахуванням доходів, визначено Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389). До таких пільг належать, зокрема, пільги з оплати:

15:57:19 26.02.2023

ЕЛЕКТРОННІ СЕРВІСИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

В умовах сьогодення все більшої популярності набувають електронні сервіси. На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) користувачі можуть знайти та скористатись значною кількістю послуг, які надаються online.

15:52:00 26.02.2023

ПОРЯДОК З 01.01.2023 ВРАХУВАННЯ СТАЖУ І ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ ПЕНСІЇ В УКРАЇНІ ЗА ПЕРІОД РОБОТИ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ

Призначення і виплата пенсій громадянам України, які проживали і працювали за її межами, здійснюється згідно із пенсійним законодавством України, яке складається із Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», інших нормативно-правових актів, а також міжнародних договорів (угод), що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення. Однією з таких угод є Угода про гарантії прав громадян держав-учасниць СНД у галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року              (далі –Угода). Її підписантами свого часу стали 13 країн, в тому числі Україна і росія. Незалежно від того, в якій із цих країн працювала особа, при переїзді в Україну їй згідно українського законодавства зараховувався стаж, напрацьований на територіях цих держав  і призначалась пенсія.

15:53:01 06.02.2023

ЧИ ЗАРАХОВУЄТЬСЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ДЛЯ РОЗРАХУНКУ ЛІКАРНЯНОГО ПЕРІОД ДОГЛЯДУ МАТЕРІ ЗА ДИТИНОЮ ДО 3-Х РОКІВ З ЛИПНЯ 2012 ПО БЕРЕЗЕНЬ 2015 РОКУ, ЯКЩО У ЦЕЙ ПЕРІОД ВОНА НЕ ПЕРЕБУВАЛА У ТРУДОВИХ ВІДНОСИНАХ?

Відповідно до статті 14 Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску.

15:51:05 06.02.2023