Вовковинецька громада
Хмельницька область, Хмельницький район

ПФУ інформує

ПОРЯДОК З 01.01.2023 ВРАХУВАННЯ СТАЖУ І ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ ПЕНСІЇ В УКРАЇНІ ЗА ПЕРІОД РОБОТИ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ

Призначення і виплата пенсій громадянам України, які проживали і працювали за її межами, здійснюється згідно із пенсійним законодавством України, яке складається із Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», інших нормативно-правових актів, а також міжнародних договорів (угод), що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення. Однією з таких угод є Угода про гарантії прав громадян держав-учасниць СНД у галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року              (далі –Угода). Її підписантами свого часу стали 13 країн, в тому числі Україна і росія. Незалежно від того, в якій із цих країн працювала особа, при переїзді в Україну їй згідно українського законодавства зараховувався стаж, напрацьований на територіях цих держав  і призначалась пенсія.

15:53:01 06.02.2023

ЧИ ЗАРАХОВУЄТЬСЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ДЛЯ РОЗРАХУНКУ ЛІКАРНЯНОГО ПЕРІОД ДОГЛЯДУ МАТЕРІ ЗА ДИТИНОЮ ДО 3-Х РОКІВ З ЛИПНЯ 2012 ПО БЕРЕЗЕНЬ 2015 РОКУ, ЯКЩО У ЦЕЙ ПЕРІОД ВОНА НЕ ПЕРЕБУВАЛА У ТРУДОВИХ ВІДНОСИНАХ?

Відповідно до статті 14 Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску. 

15:51:05 06.02.2023

ЧИ МАЄ ФІЗИЧНА ОСОБА – ПІДПРИЄМЕЦЬ, ЩО ПРАЦЮЄ ЗА ЗАГАЛЬНОЮ СИСТЕМОЮ ОПОДАТКУВАННЯ, ПОДАВАТИ ДО ЗАЯВИ – РОЗРАХУНКУ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЛІКАРНЯНИХ ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ?

Якщо фізична особа – підприємець подає заяву-розрахунок за себе особисто, то до неї потрібно прикріпити скановані копії таких документів:

15:50:32 06.02.2023

ЯК ОТРИМАТИ СТРАХОВІ ВИПЛАТИ У ЗВ’ЯЗКУ З ТИМЧАСОВОЮ ВТРАТОЮ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ (ВПО)

Громадянам, які перебувають або перебували у трудових відносинах та які переселилися з тимчасово окупованих територій або з територій, де ведуться активні бойові дії, та не змогли отримати від свого роботодавця страхові виплати за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, такі виплати надаються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

11:28:17 26.01.2023

УРЯД СПРОСТИВ ПРОЦЕДУРУ ЗВЕРНЕННЯ ВЕТЕРАНІВ ДО ОРГАНІВ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ПІЛЬГ

На урядовому порталі оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 17.01.2023 № 37 “Про внесення змін до пункту 5 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги“.

11:26:00 26.01.2023

У ТРУДОВІЙ КНИЖЦІ, ЯКА БУЛА ОФОРМЛЕНА ЩЕ В РАДЯНСЬКІ ЧАСИ, ВИПРАВЛЕНО МОЄ ІМ’Я (НАТАЛІЯ НА НАТАЛЯ), І В КУТКУ ТРУДОВОЇ КНИЖКИ Є ЗАПИС З ПЕЧАТКОЮ «ВИПРАВЛЕНОМУ ВІРИТИ». Я ЗБИРАЮСЬ НА ПЕНСІЮ. ЧИ ПРАВИЛЬНО ЗРОБЛЕНО ВИПРАВЛЕННЯ? ЯК МАЄ БУТИ ВИПРАВЛЕНО І

Трудова книжка — це основний документ, що підтверджує стаж роботи людини до 1 січня 2004 року. Водночас прізвище, ім’я, по батькові, людини (ПІБ), зазначені в трудовій книжці, мають відповідати ПІБ за паспортом.

11:24:33 26.01.2023

ХТО МОЖЕ РОЗРАХОВУВАТИ НА СТРАХОВІ ВИПЛАТИ З ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ, ЗАПОДІЯНОЇ ВНАСЛІДОК НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ НА ВИРОБНИЦТВІ АБО ПРОФЕСІЙНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ?

Згідно із статтею 1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування“, у новій редакції, яка набула чинності 1 січня 2023 року, страхові виплати з відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання здійснюються особам, які є застрахованими у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

11:23:40 26.01.2023

СТРАХОВІ ВИПЛАТИ ЗДІЙСНЮЄ ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ: ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ ТА ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ

Згідно із Законом України №2620-ІХ від 21.09.2022 набула чинності оновлена редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», відповідно до якої уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві визначено Пенсійний фонд України.

09:24:48 12.01.2023

ДО УВАГИ СТРАХУВАЛЬНИКІВ ТА ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я!

З 01 січня 2023 року до Пенсійного фонду України передано функції Фонду соціального страхування України, зокрема щодо здійснення профілактики та розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Заклади охорони здоров’я відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337 (зі змінами) зобов’язані повідомити головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві (у разі можливості з висновком про ступінь тяжкості травм): невідкладно за телефонами 0 (382) 75 25 04, 0 (382) 75 25 24 або електронною поштою post@km.pfu.gov.ua; та протягом доби на паперовому носії до будь-якого сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

09:21:12 12.01.2023

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ВИПЛАТ ЗА ЛІКАРНЯНИМИ, ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ

Підставою для нарахування лікарняних виплат є е-лікарняний або листок непрацездатності, який формується на основі електронного медичного висновку лікаря. Такий е-лікарняний автоматично потрапляє до Електронного реєстру листків непрацездатності, а повідомлення про відкриття  е-лікарняного надійде роботодавцю в кабінеті страхувальника на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності розглядаються не пізніше десяти робочих днів з дня їх надходження. Виплата за лікарняним буде проведена в разі, якщо він отримає статус «Готовий до сплати», що відображається в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України. Термін зміни статусу становить 7 днів після дати відкриття лікарняного.

09:20:55 12.01.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь