Міф №8. Кардіохірургія вирішить усі проблеми з серцем

Так, хірург дійсно може врятувати життя при інфаркті або ж допомогти знизити інтенсивність нападів при стенокардії. Однак, хвороба буде прогресувати далі, адже сучасна кардіологія — не панацея. І жодна операція не зможе повністю відновити здоров’я.  Не покладайся на чудеса кардіохірургії, а щодня роби маленькі кроки, аби зберегти здорове серце:   відмовся від вживання тютюну та алкоголю;   збалансовано харчуйся;   будь фізично активним;   регулярно відвідуй свого сімейного лікаря.  Більше про серцево-судинні хвороби та їх фактори ризику: https://cvd.phc.org.ua/  #СтаньНаВартіСвогоСерця  Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

21:24:15 25.12.2023

Міф №7. Алкоголь запобігає серцево-судинним захворюванням

Кажуть, що алкоголь покращує капілярний кровотік, нормалізує артеріальний тиск і навіть знижує рівень цукру в крові.  Так і є, проте ефект триває до 30 хвилин. А після цього, навпаки, відбувається тромбування судин і різке підвищення тиску.  А щодо зниження рівня глюкози: насправді алкоголь стимулює апетит, відповідно, ми починаємо більше їсти — і це лиш підвищує рівень цукру в крові, паралельно порушуючи обмін речовин.   Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує: безпечної дози алкоголю не існує. Тож краще відмовитися від нього взагалі.  Натомість, тверезе життя знизить ризик розвитку хвороб серця, підвищить твою уважність та допоможе покращити стосунки з близькими   Дізнайся про фактори ризику серцево-судинних захворювань тут: https://cvd.phc.org.ua/  #СтаньНаВартіСвогоСерця  Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

10:59:44 20.12.2023

Міф №6. Немає сенсу кидати курити при тривалому стажі

Інколи цей міф звучить ще й так: «мені вже пізно кидати курити». Та насправді після твоєї останньої викуреної сигарети:   через 20 хвилин нормалізуються пульс та артеріальний тиск;   через 12 годин кров повністю очищується від чадного газу;

12:58:13 18.12.2023

"Якщо я не відчуваю підвищення тиску — значить, він у мене нормальний"

Та насправді ми зовсім не відчуваємо «стрибки» артеріального тиску. А такі симптоми, як головний біль, запаморочення, мушки перед очима — це судинні реакції на різке підвищення або зниження тиску.    Якщо у людини тиск стабільно тримається на позначці 160/100, і вона не відчуває вищезгаданих ознак — це є небезпечною ознакою артеріальної гіпертензії, і її судини щосекунди руйнуються під дією тиску.   Не чекай на небезпечні симптоми — регулярно звертайся до сімейного лікаря, щоб слідкувати за рівнем артеріального тиску та вчасно запобігти хворобам  Дізнайся більше про фактори ризику серцево-судинних захворювань на сайті: https://cvd.phc.org.ua/  #СтаньНаВартіСвогоСерця  Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

12:57:57 18.12.2023

Міф № 4. При серцево-судинних захворюваннях не можна займа-тись фізичною активністю

При серцево-судинних захворюваннях не можна займатись фізичною активністю. Це неправда!   Серце, як автомобіль, створене для постійного руху та любить працювати у жвавому темпі. А обмеження фізичної активності лиш призводить до атрофії серцевого м'яза та прогресування серцевої недостатності — і серце стає неспроможним повноцінно прокачувати кров. Абсолютний мінімум навантажень, доступний кожному, — це помірна ходьба по 30-40 хвилин на день. Можеш більше? Бігай, катайся на велосипеді, стрибай, танцюй!  Серце — це м'яз, створений природою для роботи. Підтримуй його здоров’я завдяки регулярній фізичній активності. Більше про фактори ризику хвороб серця: https://cvd.phc.org.ua/ #СтаньНаВартіСвогоСерця Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

14:29:35 14.12.2023

Міф №3. З віком тиск підвищується — і це є нормою

З віком артеріальний тиск підвищується — і це нормально. Насправді це твердження правдиве лише частково. З часом стінки судин втрачають свою еластичність, що призводить до підвищення тиску в невеликих межах.

14:02:39 14.12.2023

Міф №2. Зайва вага не впливає на розвиток серцево-судинних захворювань

Зайва вага не впливає на розвиток серцево-судинних захворювань. Та насправді це працює навпаки — якщо є надлишок ваги серце змушене перекачувати більший об’єм крові й тим самим зношувати свій «ресурс» значно раніше. Як зрозуміти, чи маєш ти зайву вагу? Є кілька способів   Розрахуй індекс маси тіла за формулою: маса (кг) / (зріст * зріст) (м). Якщо показник становить понад 25 — імовірно, у тебе - надлишок ваги, а якщо понад 30 — це може свідчити про наявність ожиріння.  Виміряй окружність талії за допомогою сантиметрової стрічки на рівні пупка. За даними ВООЗ, від 94 см для чоловіків та від 80 см для жінок означають наявність підвищеного ризику появи захворювань, а 102 см та 88 см відповідно — надзвичайно високий ризик.  Зниження ваги навіть на 10% покращить роботу серця, а також зменшить навантаження на спину та суглоби. Аби завжди бути в здоровій формі, звернися до свого сімейного лікаря — він допоможе підібрати збалансований смачний раціон та фізичну активність, яка даруватиме задоволення  Дізнатися більше, як попередити фактори ризику серцево-судинних захворювань: https://cvd.phc.org.ua/ #СтаньНаВартіСвогоСерця Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

16:43:07 08.12.2023