Вовковинецька громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Інформація

Міф №2. Зайва вага не впливає на розвиток серцево-судинних захворювань 

Зайва вага не впливає на розвиток серцево-судинних захворювань. Та насправді це працює навпаки — якщо є надлишок ваги серце змушене перекачувати більший об’єм крові й тим самим зношувати свій «ресурс» значно раніше. Як зрозуміти, чи маєш ти зайву вагу? Є кілька способів   Розрахуй індекс маси тіла за формулою: маса (кг) / (зріст * зріст) (м). Якщо показник становить понад 25 — імовірно, у тебе - надлишок ваги, а якщо понад 30 — це може свідчити про наявність ожиріння.  Виміряй окружність талії за допомогою сантиметрової стрічки на рівні пупка. За даними ВООЗ, від 94 см для чоловіків та від 80 см для жінок означають наявність підвищеного ризику появи захворювань, а 102 см та 88 см відповідно — надзвичайно високий ризик.  Зниження ваги навіть на 10% покращить роботу серця, а також зменшить навантаження на спину та суглоби. Аби завжди бути в здоровій формі, звернися до свого сімейного лікаря — він допоможе підібрати збалансований смачний раціон та фізичну активність, яка даруватиме задоволення  Дізнатися більше, як попередити фактори ризику серцево-судинних захворювань: https://cvd.phc.org.ua/ #СтаньНаВартіСвогоСерця Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

16:43:07 08.12.2023

Хмельницька філія «Газмережі» інформує:

Як сплатити за доставку газу своїй газорозподільній компанії -  Хмельницькій філії «Газмережі» у  Особистому кабінеті? Сплачувати за доставку (розподіл) газу, передавати показання лічильника, а також супроводжувати навіть більше 10 особових рахунків можна зручно у своєму Особистому кабінеті. Наразі грудневі рахунки для сплати вже доступні для користувачів сервісу. 

09:35:22 08.12.2023

Міф №1. Холестерин та жири — це зло для серцево-судинної системи

Холестерин та жири — зло для серцево-судинної системи. Проте це твердження - хибне. Холестерин — це жироподібна речовина, яка надходить до організму з харчовими продуктами та має низку корисних функцій, зокрема:

09:31:13 08.12.2023

Серцево-судинні захворювання є причиною смертності №1 в Україні

Серцево-судинні захворювання є причиною смертності №1 в Україні — їхня частка становить 64% летальних випадків серед усього населення. А основна група ризику — саме чоловіки працездатного віку. Довкола теми серцево-судинних захворювань існує чимало міфів. Наприклад, багато людей вважають, що, маючи хвороби, серця не можна займатись фізичною активністю, що кардіохірургія здатна повністю відновити здоров’я, а холестерин і жири — це суцільне зло для серцево-судинної системи. Лікарі та медсестри Золотоніського центру сімейної медицини готові розвінчати топ-10 міфів про захворювання серця. Дивися відео та пиши у коментарях, у що раніше помилково вірив ти  А дізнатися більше про фактори ризику розвитку серцево-судинних хвороб можна на сайті: https://cvd.phc.org.ua/ #СтаньНаВартіСвогоСерця Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я». 

22:36:12 05.12.2023

Як передати показання лічильника газу Хмельницькій філії «Газмережі»?

З 1 по до 5 грудня, відповідно до чинного законодавства, необхідно передати дані лічильника своїй газорозподільній компанії, яка здійснює доставку газу на Хмельниччині - «Хмельницькій філії «Газмережі».

11:38:23 01.12.2023

Недостатня фізична активність - як фактор ризику ССЗ

 Коли життя минає в режимі “дім — робота — дім”, буває важко знайти час на фізичні навантаження. Проте без достатньої фізичної активності страждає весь організм і серце, зокрема. Якщо у тебе переважає сидячий спосіб життя, то:  сила скорочень серця слабшає;  тонус судин знижується;  працездатність зменшується. А це може призвести до серйозних захворювань серцево-судинної системи — артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, інфаркту, інсульту тощо.  ВООЗ рекомендує дорослим щонайменше 150-300 хвилин помірної та інтенсивної активності на тиждень. А це близько 30 хвилин на день  Що більше — то краще!  Регулярна фізична активність допомагає знизити артеріальний тиск та контролювати вагу, а також зміцнює скелетно-м'язові тканини, розвиває координацію, знижує рівень стресу й підвищує загальний тонус організму. Рух — це життя, і цим усе сказано  А якщо ти маєш проблеми із серцем, поговори зі своїм сімейним лікарем щодо типу й тривалості фізичних навантажень. А також виконуй фізичні вправи, контролюючи пульс  Дізнайся про свій ризик розвитку хвороб серця і судин за допомогою швидкого тесту на сайті: https://cvd.phc.org.ua/ Стань на варті свого серця — додай більше руху до життя! #СтаньНаВартіСвогоСерця Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

21:19:37 25.11.2023

Зірки на варті серця: відмова від тютюну.

Безпечного куріння не існує! Проста й давно відома істина, що стосується як звичайних сигарет, так і електронних, а також тютюнових виробів для нагрівання й кальянів.  У Міжнародний день відмови від куріння важливо нагадати: вживання тютюну щороку забирає 130 тисяч життів українців й призводить до серцево-судинних хвороб, зокрема, інфаркту та інсульту. Проте цю залежність може подолати кожен — потрібна сила волі, бажання та віра у себе   Телеведуча Марічка Падалко вже давно є однією з представниць антитютюнового руху та знає кілька доказових рекомендацій, які точно допоможуть тобі при відмові від куріння:  Розкажи про своє рішення відмовитися від тютюну чи е-сигарет близьким, адже їхня підтримка найважливіша.  Признач дату відмови від куріння протягом 2-х наступних тижнів — це допоможе тобі не зійти зі шляху.  Склади перелік ситуацій, коли ти зазвичай куриш, та намагайся їх уникати.  Позбався нагадувань про куріння. Викинь з дому, авто та робочого місця усі тютюнові вироби, запальнички, попільнички.  Обовʼязково повідом свого сімейного лікаря та отримай безоплатну первинну консультацію щодо того, як кинути курити.  Зазирни на сайт stopsmoking.org.ua — там більше рекомендацій про те, як скласти план відмови від куріння.

21:11:39 25.11.2023

Чому важливо відвідувати сімейного лікаря для запобігання розвитку ССЗ

 Серцево-судинні захворювання — причина №1 передчасної смертності в Україні. Саме вони є причиною 64% усіх летальних випадків, а це - близько 450 тисяч втрачених життів щороку. Проте є хороші новини — на ранніх етапах можна запобігти наслідкам більшості хвороб.

20:30:52 25.11.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь