ДПС інформує

Яким чином спадкоємці виконують податкові зобов’язання померлої особи?

Грошове зобов’язання платника податків – сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов’язання та/або інше зобов’язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня (пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

15:09:58 17.06.2022

Строки сплатизбору з одноразового (спеціального) добровільного декларування

Деражнянська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області повідомляє,    що сплатазбору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

15:03:08 17.06.2022

Платники податків мають можливість консультуватись з питань роботи системи електронного адміністрування ПДВ

До Головного управління ДПС у Хмельницькій області  з питань роботи системи електронного адміністрування ПДВ можна звертатись за наступними номерами телефонів:  093-040-31-23,  093-040-30-72

14:55:52 17.06.2022

Застосування РРО та ПРРО під час війни

Попри те, що в країнійдевійна, підприємці повинні й надалі використовувати РРО/ПРРО під час проведення розрахункових операцій. Жодних скасувань чи відстрочень на час дії воєнного стану запроваджено не було.

14:39:37 17.06.2022

Відновлюються податкові обов’язки для платників податків

Деражнянська ДПІ звертає увагу, що відновлюються податкові обов’язки для платників податків, у яких є можливість, своєчасно реєструвати в ЄРПН податкові накладні, подавати податкову звітність, сплачувати податки та збори. Відповідні зміни внесено до Податкового кодексу Законом України від 12.05.2022 № 2260.

14:29:13 17.06.2022

Чи є підставою укладений договір доручення на право подачі уповноваженою особою одноразової (спеціальної) добровільної декларації

Деражнянська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що  скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.

14:50:12 20.05.2022

Закінчився термін подання декларацій про отримані в 2021 році доходи , однак громадяни ще можуть задекларувати свої статки без штрафних санкцій

З 1 січня 2022 року розпочалася щорічна кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році. Тож громадяни та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність мали до 30 квітня  ц.р., подати декларацію про свій майновий стан і доходи.

14:40:37 20.05.2022

До уваги платників 5 % акцизного податку з роздрібного продажу щодо обліку продукції, яка підлягає оподаткуванню цим податком

З 30 квітня 2022 року  набрав чинності Закон України від 21 квітня 2022 року № 2218-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» («Голос України» від 30.04.2022 № 96 (7846)). Згідно з п. 3 розділу ІІ Прикінцевих положень зазначеного закону змінено дату введення в дію змін до Бюджетного кодексу України щодо впровадження в дію порядку зарахування до місцевих бюджетів 5 % акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, який сплачується їх імпортерами й виробниками. Дату перенесено на 1 травня 2022 року замість 1 січня 2023 року.

14:35:13 20.05.2022