ДПС інформує

За здійснення господарської діяльності без державної реєстрації штраф до 85 тисяч гривень з конфіскацією продукції

Нагадаємо платникам податків та громадянам про необхідність реєстрації суб’єктами господарювання у випадку здійснення системної господарської діяльності з продажу товарів (надання послуг).

16:52:22 13.03.2023

Яким документом оформлюється придбання підприємцями – платниками єдиного податку сільськогосподарської продукції у населення?

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Про це повідомляють в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

16:38:25 13.03.2023

Якщо в ПРРО неможливо зробити Z-звіт при закритті зміни?

При застосуванні програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) відкриття робочої зміни особою, яка здійснює розрахункові операції, відбувається на підставі технологічного повідомлення з типом відкриття зміни, яке автоматично формується програмним забезпеченням ПРРО при виконанні такої операції особою, яка здійснює розрахункові операції, а закриття зміни здійснюється на підставі Z-звіту або технологічного повідомлення про закриття зміни, яке формує програмне забезпечення ПРРО після формування Z-звіту.

16:36:24 13.03.2023

Хто є платниками зі сплати акцизного податку з реалізації роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах з 01 січня 2023 року?

З внесенням змін до Бюджетного кодексу України з 01 травня 2022 року набули чинності окремі норми Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» в частині перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплачувати 5 % акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

15:32:40 13.03.2023

Увага! З 01.04.2023 застосовуються нові форми ПН, РК та декларацій з ПДВ

Деражнянська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області інформує, що з 01.04.2023 набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 28 грудня року № 463 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11 січня 2023 року за № 60/39116 (зі змінами), який опубліковано в «Офіційному віснику України» від 02.02.2023 № 11 (далі - наказ Мінфіну № 463).

15:25:44 13.03.2023

Терміново перевірте себе! Податковий борг та його наслідки

Несвоєчасне перерахування до бюджету необхідної суми податків суми призводить до виникнення податкового боргу та, як наслідок, опису майна в податкову заставу, стягнення коштів боржника, продажу його майна та стягнення дебіторської заборгованості.

23:06:09 06.02.2023

Нарахування мінімального податкового зобов’язання

Деражнянська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадує, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, введено такий податок як мінімальне податкове зобов’язання. Визначення загального МПЗ фізичним особам, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб до 1 липня року, наступного за звітним.

23:04:25 06.02.2023

Кампанія податкової амністії триває

Деражнянська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області  нагадує платникам, що Кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування триватиме до 1 березня 2023 року. Щоб платники могли отримати вичерпні відповіді на свої питання у зручний для себе час, Державна податкова служба України розробила відеоролик «Кампанію податкової амністії продовжено». У відео детально розʼяснюється які активи підлягають спеціальному декларуванню, хто може скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларування та інші питання.

23:02:30 06.02.2023

До уваги платників плати за землю – юридичних осіб!

Головне управління ДПС у Хмельницькій області звертає увагу платників плати за землю - юридичних осіб, що для визначення розміру земельного податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства.

22:59:00 06.02.2023