ДПС інформує

Про звірку з контролюючими органами

Нагадуємо, що платники мають право, у разі незгоди з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов'язанням, звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних. Якщо за результатами звірки виявлено розбіжності між даними контролюючого органу та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, контролюючий орган протягом 10 днів, наступних за днем завершення звірки, зобов'язаний скасувати (відкликати) таке податкове повідомлення-рішення та у разі потреби надіслати (вручити) платнику податку нове податкове повідомлення-рішення разом з детальним розрахунком суми податку, складене з урахуванням результатів проведеної звірки.

09:53:40 27.10.2023

До якого контролюючого органу необхідно звертатись фізичним особам власникам декількох об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, розміщених в різних населених пунктах, для проведення звірки даних?

Відповідно до п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:

20:19:42 13.09.2023

Щодо особливостей відображення назви товару в розрахункових документах РРО/ПРРО

Інформуємо, що з 1 серпня 2023 року Законом України від 30 червня 2023 року № 3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» були внесені зміни в п. 2 ст. 3 Закону від 06 липня 1995 року № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо спрощення фіскального чеку. Зазначений пункт було доповнено абзацом другим:

20:16:26 13.09.2023

Закон №3219: При сплаті донарахованої контролюючим органом суми в 30-денний термін штрафні санкції та пеня скасовуватимуться

З 1 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану у разі сплати платником податків протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем отримання податкового повідомлення-рішення, суми податкового зобов’язання, нарахованого за результатами документальних перевірок, які були відновлені або розпочаті з 1 серпня 2023 року та завершені до дня припинення або скасування воєнного стану штрафні санкції, нараховані на суму такого податкового зобов’язання, вважаються скасованими, а пеня не нараховується.

20:13:31 13.09.2023

Про звітний період для подання декларації з податку на прибуток

Звертаємо увагу, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX встановлено умови перехідного періоду, якими визначено, зокрема, порядок переходу на загальну систему оподаткування для платників податку, які втрачають право на використання особливостей оподаткування.

20:11:05 13.09.2023

Про визначення розрахункової суми мінімального податкового зобов’язання

Інформуємо, що згідно із Законом України від 30 листопада 2021 року №1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, введено поняття мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ).

20:08:09 13.09.2023

Закон України №3219. Дохід, отриманий у період застосування спрощеної системи з особливостями оподаткування, не включається до обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників ЄП

Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ внесені зміни з 01.08.2023 року, зокрема, до підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України та доповнено новим пунктом 9 прим. 1 щодо особливостей переходу СГ, які використовували особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, на ту систему оподаткування, на якій вони перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

20:06:50 13.09.2023